Rocznica przyjęcia symboli Gminy Ryczywół
W dniu dzisiejszym obchodzimy 10-tą rocznicę przyjęcia symboli Gminy Ryczywół. Dnia 5 czerwca 2013 roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Ryczywole uroczysta XXVI sesja w VI kadencji Rady Gminy Ryczywół, podczas której ówczesny Wójt Gminy Ryczywół Pan Jerzy Gacek i Przewodniczący Rady Gminy Ryczywół Pan Witold Kruś oficjalnie przyjęli symbole Gminy Ryczywół. Podczas uroczystości przedstawiono historię miejscowości Ryczywół, zarys historyczny herbu, procedurę wnioskowania i zatwierdzanie symboli gminy oraz odczytano treść Uchwały Nr XXV/199/2019 Rady Gminy Ryczywół z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie herbu, flagi i pieczęci Gminy Ryczywół. Na zakończenie miało miejsce symboliczne wciągnięcie flagi na maszt przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Ryczywole, odegranie hejnału oraz występy artystyczne zespołów działających przy GOK w Ryczywole.
Gmina Ryczywół wiele lat starała się o swój herb, flagę i pieczęci. W listopadzie 2012 roku Komisja Heraldyczna podjęła uchwałę w sprawie projektu herbu, flagi i pieczęci Gminy Ryczywół, w której wyraziła opinię pozytywną dla herbu i flagi. W marcu 2013 Komisja Heraldyczna podjęła uchwałę w sprawie projektu pieczęci Gminy Ryczywół i wyraziła w niej opinię pozytywną.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!