Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z obszaru działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych
Na podstawie art. 4 ust. 1, art. 11 ust. 1 pkt 1, art. 13, art. 15 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2024 r. poz. 1491 ze zm.) oraz Uchwały Nr VII/57/2024 Rady Gminy Ryczywół z dnia 29 listopada 2024 roku w sprawie Rocznego Programu współpracy Gminy Ryczywół z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2025 rok (Dz. Urz. Woj. Wlkp. z 2024 r. poz.10570) zarządza się, co następuje:
§ 1. Ogłasza się otwarty konkurs ofert na realizację w 2025 roku zadań publicznych w obszarze:
- działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.
Zarządzenie, wzór oferty realizacji zadania publicznego, sprawozdanie, instrukcja wypełniania oferty oraz informacje o konkursie znajdują się w załączniku poniżej.
WAŻNE INFORMACJE:
Termin realizacji zadania: od 15 kwietnia 2025 r. do 15 listopada 2025 r. przy zadaniach jednodniowych okres realizacji zadania jest nie dłuższy niż 3 miesiące.
W kalkulacji kosztów nie uwzględnia się kosztów przewidzianych na usługi transportowe oraz zakup wyżywienia z wyjątkiem wody.
Zadanie publiczne musi być realizowane na terenie Gminy Ryczywół.
Sposób monitorowania osiągniecia rezultatów powinien odbywać się poprzez sporządzenie listy obecności oraz relacji fotograficznej.
Godzina pracy wolontariusza powinna wynosić: 31 zł za godzinę.
Od 15 sierpnia 2024 roku każda organizacja pracująca z dziećmi (organizująca imprezy, wydarzenia dla osób niepełnoletnich) powinna posiadać opracowane i wdrożone Standardy ochrony dzieci.
Obowiązek ten nakłada Ustawa o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie dzieci, zwana potocznie „ustawą Kamilka”.
Przepisy dotyczące standardów ochrony małoletnich znajdują się w art. 22b i 22c ustawy
z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniem przestępczości na tle seksualnym i ochronie małoletnich (ustawa ta została zmieniona Ustawą o ochronie małoletnich, czyli tzw. „ustawą Kamilka”, która weszła w życie 15 lutego 2024 r.).
Oświadczenie przedstawione poniżej powinno znajdować się w sekcji IV Charakterystyka oferenta – Zasoby kadrowe, rzeczowe i finansowe oferenta, które będą wykorzystywane do realizacji zadania.
„Oświadczamy, że posiadamy opracowane i wdrożone standardy ochrony małoletnich w naszej organizacji”.
Ponadto Organizacje pozarządowe realizujące zadania publiczne z udziałem dzieci zobowiązane są do złożenia oświadczenia o zweryfikowaniu osób dopuszczanych do pracy z dziećmi zgodnie z obowiązywaniem ustawy tzw. Kamilka, tj. w Krajowym Rejestrze Karnym oraz Rejestrze Sprawców Przestępstw na tle seksualnym.
Oświadczenie powinno znajdować się w sekcji IV Charakterystyka oferenta – Zasoby kadrowe, rzeczowe i finansowe oferenta, które będą wykorzystywane do realizacji zadania.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!