11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada odbyły się uroczyste obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym wyjątkowo uroczystym i przepełnionym patriotyzmem dniu mieszkańcy Gminy Ryczywół uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, a następnie w towarzystwie sztandarów przeszli na Plac 1-go Maja. Po odśpiewaniu hymnu i wysłuchaniu przemówienia Wójta Gminy Ryczywół Pana Henryka Szramy, liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem.
O godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, odbyło się spotkanie patriotyczne, którego najistotniejszym punktem była ceremonia podniesienia flagi na nowy masz, który został sfinansowany w ramach akcji „Pod biało-czerwoną”. Oprócz mieszkańców naszej gminy, w wydarzeniu uczestniczyli również Poseł na Sejm RP Pani Marta Kubiak oraz Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński, którzy w towarzystwie Pana Wójta, Przewodniczącego Rady Gminy Ryczywół Pana Łukasza Krzyśko i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole Pani Anny Nowickiej, dokonali ceremoniału. Wieczór dopełnił występ niezwykle utalentowanych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Boruszynie, którzy zaprezentowali wymowy montaż słowono-muzyczny.
Wszystkim, którzy włączyli się w obchody serdecznie dziękujemy. 





- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!